Völkl

Firma Völkl je přední světový výrobce sjezdových lyží, snowboardů, sjezdového oblečení a doplňků. Tradice výroby lyží sahá až do roku 1923, kdy v Bavorském Straubingu vyrobil Franz Völkl první lyže, jež tehdy nesly název Vöstra. V současné době Völkl díky spojení s výrobcem vázání Marker udává trend na poli funkčního spojení lyže-vázání.


Filozofie firmy Völkl:

„Staré pořekadlo, "celek je hodnotnější než součet částí" platí pro všechny produkty značky Völkl. Každý z našich výrobků v sobě spojuje špičkové technologie a vysokou kvalitu s naší nekonečnou vášní pro sport. To vše je podpořeno zkušenostmi a dovednostmi týmu Völkl.


Ať už lyže, snowboardy nebo sportovní oblečení značky Völkl – vše je výsledkem nepřetržitého výzkumu a vývoje. Značka Völkl je ztělesněním kvality a německé preciznosti. Nejde jen o firemní plané řeči, vše je prověřeno v reálných podmínkách tisíci spokojenými zákazníky. Jako jediný výrobce, který stále vyvíjí a vyrábí lyže v Německu, považujeme označení "Made in Germany" jako závazek kvality zpracování a jako příslib kvality pro Vás, naše zákazníky.


Hnací silou našeho vývoje je Světový pohár v alpském lyžování, stejně jako profesionální freeskiing a snowboarding – poznatky závodníků Völkl týmu jsou ihned zpracovávány naším vývojovým oddělením. Ale profesionální sportovci nejsou jediní, kdo využívá našich špičkových technologií - můžete je vyzkoušet také, ať už při ostrém carvingu nebo elegantní, pohodlné jízdě. Jednotlivé modely lyží Völkl mají svůj výkon optimalizovaný tak, aby maximalizoval Vaší zábavu na sněhu.“