Lyžařské boty Tecnica

TECNICA JE SOUČÁSTÍ KONCERNU TECNICA GROUP, KTERÝ JE VLASTNÍKEM SVĚTOZNÁMÝCH ZNAČEK BLIZZARD,TECNICA, NORDICA, DOLOMITE, LOWA, NITRO, ROLLERBLADE A THINK PINK. TECNICA KAŽDOROČNĚ PŘINÁŠÍ NA TRH NOVÉ TECHNOLOGIE.


Letošní sezónou ukončila spolupráci se značkou VÖLKL a začala spolupracovat se značkou BLIZZARD, která také klade velký důraz na inovace. Novinkou v kolekci TECNICA je závodní řada Diablo Inferno a revoluční systém komfortu a zateplení „Air Shell“ ve sportovní řadě Phoenix.


Quick In Step a Power chassis:

  • INFERNO: nejvyšší řada lyžarských bot TECNICA určená pro závodníky a špičkové lyžaře. Flex index 90 až 150, šířka nártu 95 mm a 98 mm.
  • QUICK IN STEP: v nártové části skeletu je měkčí materiál, který usnadňuje při nízkých teplotách nazouvání a vyzouvání lyžařských bot.
  • POWER CHASSIS: přesnější prenos sil na hrany lyže. Integrovaná carbon steel výztuha uvnitř podrážky zpevňuje lyžařské boty v torzi o 20 %,což ve výši kolena činí rozdíl 1 cm. Toto ocení prevážně závodníci, integrováno pro tvrdosti flex index od 130.

Air shell:

  • PHOENIX: sportovní řada lyžařských bot TECNICA je určená pro náročné sportovní lyžaře, kteří požadují pevný skelet, vysoce kvalitní vybavení a komfort při zachování sportovního charakteru lyžařských bot.
  • AIR SHELL: systém je umísteň mezi vnitřní botičkou a skeletem lyžařské boty. Je vyroben ze dvou nezávislých nafukovacích částí. Zadní zóna se po nafouknutí přizpůsobí tvaru kotníku lyžaře a přední zóna se přizpůsobí tvaru přední části chodidla lyžaře. Obě vzduchové části systému zajištují vetší tepelnou izolaci a komfort. 

Lyžařské boty Tecnica Air ShellLyžařské boty Tecnica Phoenix 100