Rossignol

ROSSIGNOL… ikona minulosti, symbol současnosti


V roce 1907 se zrodila legenda mezi lyžemi a nejznámější lyžařská značka… Vášnivý nadšenec tehdejšího lyžování, Abel Rossignol, disponoval uměleckým nadáním v opracovávání dřeva a rozhodl se zhotovit si své vlastnoručně vyrobené lyže. První pár vyrobil právě v roce 1907. Již v roce 1937 se Emile Allais s lyžemi Rossignol stává světovým šampiónem. Roku 1956 byla tato francouzská společnost zakoupena Laurentem Box-Vivesem a lyže Rossignol se začaly prodávat po celém světě! Jubilejním rokem se stal rok 2007, kdy společnost Rossignol oslavila své 100. narozeniny.


THE PURE MOUNTAIN COMPANY


Rossignol se specializuje na výrobu sjezdových a běžeckých lyží a bot, lyžařského vázání, snowboardů, technických doplňků a kolekcí oblečení pro zimní i letní sezónu. Filosofie společnosti Rossignol se odvíjí od mnohaleté zkušenosti s lyžařskými experty. V sídle společnosti Rossignol se rodí inspirace přímo z hor. Vnitřní architektura a industriální design společně s týmem designérů, inženýrů a špičkových lyžařů vytvářejí prostor přímo určený inovacím. Dodávat bezchybné produkty pro uspokojení potřeb každého lyžaře, to je úloha Rossignol už více než jedno století.

„Jsme každý den na sněhu, protože lyžování je naše vášeň. Navrhujeme, zlepšujeme, testujeme a schvalujeme lyžařské produkty zítřka.“


Segmenty kolekce lyží Rossignol:


RACE

Sjezdové lyže určené pro angažované lyžaře, kteří hledají přesně ta dvě vlákna DNA, která z našich sportovců dělají top šampióny. Sjezdové lyže navrhované pro čistou precizní jízdu a optimální držení na hranách.


FRONTSIDE

120% výkon na upravených svazích. Produkty, které jsou přímo inspirované závodními produkty, ale poskytují více bezpečí a kontroly. Nekompromisní ve výkonu a přesto tolerantní.


ALL MOUNTAIN

Lyžování ve všech terénech. Vysoký výkon v carvingu na sjezdovkách a výborná ovladatelnost v neupraveném terénu.


FREESKI

Do prašanu a do skiparků. Lyže různých šířek do prašanu v freeridové kategorii, a TwinTip pro experty na backcountry a Freestyle.


Nejnovější technologie:


AUTOTURN

Inovativní technologie pro vznik nové generace parabolických lyží. Vychází z lyží Freeski a carvingových lyží, to znamená lyžování ve všech terénech bez omezení. Rocker na koncích a Oversize vykrojení pro okamžité přizpůsobení se sněhovým a terénním podmínkám.


SLANT NOSE

Proč šampióni jako Jean-Baptiste Grange stále vyhrávají? Částečně to je zásluha Slant Nose technologie, kvůli které jsou lyže rychlejší a preciznější při přehraňování. Tato efektivní novinka je nyní dostupná pro všechny.


AMPTEK

Tato novinka vyhrála množství cen. Je to nejnovější standard pro freeride. Tyto ultra široké lyže mají rocker na špičce a patě a hluboké vykrojení pod vázáním. Poskytuje vynikající plavající efekt a překvapivě jednoduché ovládání v hlubokém sněhu. Už nikdy bolavé nohy, jen nefalšovaná radost z jízdy.


ECHO for LIFE

TECHNOLOGIE SE ZODPOVĚDNOSTÍ K ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ v řadě lyží pro ženy. Výkonné a jemné lyže se lnovými vlákny a dřevěným jádrem. Rossignol je v tomto segmentu lídr na trhu.