Ski test sjezdových lyží Elan


Testování nových modelů sjezdových lyží Elan na rok 2011-2012.


V sobotu 29.1.2011 jsme vyrazili směr Rakousko do malého lyžařského centra Innerkrems, kde jsme se na tři dny ponořili do prezentací značek Elan, Alpina a Dalbello spolu s testováním nových modelů sjezdových lyží Elan na sezónu 2011/2012.
U prezentace značky Elan byl spoluúčastníkem a jedním z prezentujících Christian Mayer, olympijský a světový medailista ve sjezdovém lyžování. Značka Elan uvádí pro novou sezónu novinku v podobě technologie Amphibio. Technologie Amphibio spojuje CAMBER+ROCKER. Když se neúnavné oddělení výzkumu a vývoje rozhodlo vytvořit další novou velkou věc v lyžování, začali malým dotazníkem.


Otázka: Co způsobuje, že lyže v oblouku opravdu dobře drží?


Odpověď: Prohnutý profil (camber).


Otázka: A co způsobuje, že lyže snadno zatáčí?


Odpověď: Profil rocker.


Skutečnou výzvou bylo optimalizovat obě tyto přednosti zároveň. Jak je možné dosáhnout toho, aby lyže měly jak dostatek energie, tak i možnost kontroly? Seznamte se s lyžemi Amphibio, prvními lyžemi, u kterých je spojená technologie prohnutí rocker a camber. Vnitřní hrana spodní lyže musí zajistit dostatečnou přilnavost, a to je místo, kde má lyže profil camber. Na druhou stranu vnější hrana horní lyže může usnadnit nasazení do oblouku, a tak zde má lyže profil rocker. Tato technologie je použita u modelu lyží AMPHIBIO WAVEFLEX 14, AMPHIBIO WAVEFLEX 82 xTi, AMPHIBIO WAVEFLEX 12 a AMPHIBIO Insomnia.


Sjezdové lyže Amphibio Waveflex 14 jsou vhodné pro velmi zkušené lyžaře, kteří jsou fyzicky dobře vybaveni, protože tyto lyže moc chyb neodpouštějí. Lyže jsou vybaveny dvojitým titanovým plátem, který zaručuje maximální pevnost lyže. Součástí modelu je i známá technologie Waveflex, boční hrany RST a laminované dřevěné jádro.


Sjezdové lyže Amphibio Waveflex 12 jsou určené pro sportovní lyžaře očekávající velmi dobře ovladatelnou lyži za různých sněhových podmínek. Lyže jsou vybaveny jedním titanovým plátem, který zaručuje maximální pevnost lyže. I součástí těchto lyží je známá technologie Waveflex, boční hrany RST a laminované dřevěné jádro. Lyže mají díky technologii Amphibio výborný nástup do oblouku a klidné a přesné vyjetí z oblouku. Já jsem si tyto lyže zamiloval. Bezpochyby jsou vhodné na celodenní lyžování.


Dámský model AMPHIBIO Insomnia má technologie Amphibio, WaveFlex a Fusion speciálně upravené pro ženy – tyto stylové lyže se mohou pochlubit pozoruhodnou rovnováhou mezi vynakládanou energií a reakcemi lyží, která je zárukou vzrušující, a přesto chyby odpouštějící jízdy.


U přítomných žen vzbudily právě tyto lyže velký zájem, takže můžeme s klidem říci, že je doporučuje 9 žen z 10 :).


Při testování jsme měli celé tři dny modré nebe, výborně upravené sjezdovky a široký výběr nových modelů, a to asi 130 párů. Vyzkoušeli jsme lyže od závodní řady až po řadu rekreačních modelů. Věřím, že tyto nabrané zkušenosti zúročíme při výběru nových modelů do naší nabídky, proškolení týmu produktových specialistů na eshopu a rozšíření zkušeností do jednotlivých popisků lyží, což by Vám mělo následně usnadnit výběr vhodného modelu pro Vás.


Váš e-shop sjezdové-lyže tým

Autor: Michal Hořejší

Testované modely lyží ELAN, které naleznete unás v nabídce!