Typy a systémy vázání Motion

Nová verze spojení lyže s vázáním vychází z osvědčené koncepce Motion firem Völkl a Marker. Spojení lyže s vázáním zajišťují nad hrany lyže umístěné „kolejnice“. Vázaní má proto tzv. plovoucí uložení, které zajistí konstantní průhyb lyže po celé její délce. Nový systém vázání s širším uložením na lyži přináší optimální přenos síly pro lyže s max. šířkou 69 mm v oblasti pod patou. Nižší hmotnost usnadňuje ovládání lyže.


Full Power Grip Construction

Full Power Grip Construction


Základní jádro Sensor Wood Core je v oblasti nad hranami lyže zvýšeno přidáním dalších, přesně opracovaných dřevěných jader. Do těchto jader je plně integrován systém pro uchycení vázání. Tato konstrukce přináší optimální přenos lyžařových povelů přímo na hrany lyže a výrazně zvyšuje jejich stabilitu při vysokých rychlostech. Zároveň lyže lépe drží při jízdě na hranách.Double Grip XTD


Double Grip XTDNová verze spojení lyže s vázáním vychází z osvědčené koncepce Motion firem Völkl a Marker. Spojení lyže s vázáním zajišťují nad hrany lyže umístěné „kolejnice“. Vázaní má proto tzv. plovoucí uložení, které zajistí konstantní průhyb lyže po celé její délce. Nový systém vázání s širším uložením na lyži přináší optimální přenos síly pro lyže s max. šířkou 69 mm v oblasti pod patou. Nižší hmotnost usnadňuje ovládání lyže.


Power Grip


Power Grip


Nosným prvkem technologie Power Grip je nižší výška jádra v oblasti vázání, takže kontaktní vzdálenost mezi botou a hranou lyže je kratší, zároveň došlo k posunutí spojovací osy lyže-vázání více nad hrany lyže. Díky tomu lyže vybavené touto technologií jsou stabilnější, mají rychlejší odezvu na přenos řídících povelů a perfektně drží při jízdě na hranách. V neposlední řadě toto technologické řešení snižuje váhu lyže.Double Grip LT

Double Grip LT


Velice lehká a funkční technologie spojení lyže s vázáním. Hlavní výhody lyží s Double Grip LT jsou nízká váha, stTechnologie lyží Alpineabilita a snadné ovládání.


Typy vázání Motion


rMOTION

rMOTION

Vázání se závodním výkonem. Nový systém vázání rMOTION byl vyvinut firmami MARKER a VÖLKL speciálně pro nové modely lyží SPEEDWALL. Není žádným překvapením, že většinu svých funkcí přejímá z komponentů ověřených používáním při závodech Světového poháru. rMotion má zajištěnu maximální kontaktní plochu mezi vázáním a lyží (stejně jako u desky pod vázáním) pro optimální přenos sil od lyžaře do lyže. Stejně jako u lyží pro Světový pohár má vázání na lyži plovoucí uložení, pevně je s lyží spojeno pouze pod lyžařovou patou, čímž je dosaženo většího zrychlení při výjezdu z oblouku.


sMOTION

sMOTION

Úžasný výkon, nižší hmotnost, přesně pro lyže šířky 69 mm pod patou. Zbrusu nový systém vázání s širším uložením na lyži přináší optimální přenos síly pro lyže s max. šířkou 69 mm v oblasti pod patou. Nižší hmotnost usnadňuje ovládání lyže.
iPT Speedride


iPT Speedride

Naprostá novinka! Sjezdové vázání iPT Speedride bylo speciálně vyvinuto pro modely lyží Völkl s šířkou lyže pod vázáním od 70 do 79 mm. Vázání je dokonale přizpůsobeno této konkrétní geometrii.  Mezi klíčové konstrukční prvky vázání iPT Speedride patří příčně uložená pružina ve špičce vázání (Triple Pivot Comfort Toe). Díky tomu je vázání kratší a blíže k těžišti lyže, což zlepšuje průhyb lyže v kritické oblasti vázání a její ovladatelnost. Velkou předností je také opravdu nízká hmotnost, která má pozitivní vliv na ovladatelnost lyže. Přenášení síly z boty na lyži probíhá přes relativně široký kontaktní povrch, což umožňuje, aby impulsy od lyžaře působily přímo na hrany lyže. Nízký vertikální profil přispívá k tomu, že ovládání lyže je velice dynamické a bez jakýchkoliv prodlev.


iPT WIDERIDE


iPT WIDERIDE

Milník ve vývoji nových systémů vázání - iPT Wideride, první plně integrovaný systém vázání vyvinutý speciálně pro širší lyže typu all condition. iPT Wideride je založený na legendárním konceptu Motion, který se stal standardem pro spojení lyže a vázání do jediného funkčního celku; systém uchycení vázání iPT Wideride je integrován přímo do lyže na extra široké platformě. iPT Wideride byl speciálně vyvinut pro lyže širší než 80 mm a podle požadavků zkušených lyžařů kategorie all conditions posunuje těžiště níž a blíže ke středu lyže. Zároveň je lehčí než běžná vázání. Výsledkem je nový systém, který předvádí schopnost reakce a výkonový standard očekávaný od MARKER a VÖLKL.


iPT MOTION


iPT MOTION

Systém lyžařského vázání zkonstruovaný pro lyže s šířkou pod patou do 70 mm. Hlavní předností tohoto systému je naprosto precizní přenos lyžařových povelů do lyže a maximální stabilita při vysokých rychlostech.
4MOTION

4MOTION

Nový systém lyžařského vázání pro širší modely sportovních lyží. Základem jsou 4 samostatné kolejnice na každé lyži. Jejich široká rozteč zajišťuje vynikající přenos lyžařových povelů přímo na hrany lyže, čímž přispívá k navýšení stability a jistoty ovládání. Zároveň je zachována hlavní výhoda systému Motion - volný podélný průhyb lyže i v oblasti pod vázáním.iPT eMotion


iPT eMotion

Naprostá novinka! Sjezdové vázání iPT eMotion bylo vyvinuto konstruktéry společností Marker a Völkl jako dámský protějšek nového vázání iPT Speedride. Během nadcházející sezóny bude tato speciální dámská verze vázání využita v modelech TIERRA a FUEGO řady ATTIVA, čímž přispěje k větší dynamice a lepšímu výkonu těchto lyží. Těchto předností dosahuje prostřednictvím stejné charakteristicky krátké konstrukce a širší styčné plochy s lyží – výsledkem je optimální stabilita při hranění a přenos síly. Na rozdíl od iPT Speedride je zde však navíc vylepšení patní části, které rovněž zahrnuje novou technologii Twincam 2. Je ještě lehčí a optimalizovaným přepákováním je zvýšeno pohodlí při zapínání a vypínání vázání. Součástí lyžařského vázání iPT eMotion je nová technologie konceptu  Bio-Logic. Oblast pro prsty na nohou je umístěna o kousek výš než pata. Výsledkem je dynamičtější pozice s optimalizovanými úhly ohýbání kolene. Lyžování je tak efektivnější, méně únavné a zároveň poskytuje větší ochranu kolenním kloubům.3Motion


3Motion

Systém lyžařského vázání pro sportovní modely lyží, který umožňuje volný podélný průhyb lyže i v oblasti pod vázáním a zároveň zachovává dobrý přenos lyžařových povelů do lyže. Díky tomu jsou pak lyže stabilní a snadno ovladatelné.

3Motion JR.

3Motion JR.

Systém lyžařského vázání pro juniorské modely lyží. Tento systém vyniká nad ostatní možností plynulého podélného průhybu lyže i v oblasti pod vázáním, čímž nejmenším lyžařům výrazně usnadňuje ovládání lyží. Montáž na lyže probíhá bez nutnosti vrtání děr pro šrouby.