Technologie Bio-Logic

TECHNOLOGIE BIO-LOGIC


Základem jsou technické inovace, které zohledňují anatomii ženského těla lépe než kdykoliv předtím, přičemž rovněž přihlížejí k náročným očekáváním výkonnostně zaměřených lyžařek.


Koncept BIO-LOGIC spojuje touhu po sportovně-dynamickém stylu lyžování s ochranou zdraví a šetrným přístupem k vlastnímu tělu. Omezit nezdravé namáhání kolen je hlavním úkolem tohoto konceptu.


Konstruktéři, ve spolupráci se sportovními lékaři, fyzioterapeuty a profesionálními lyžařkami týmu Attiva, vyvinuli technická řešení, jejichž cílem je zajistit skutečný požitek z lyžování při omezení namáhání oblasti kolen. To znamená menší namáhání kolenního kloubu a vyrovnanější namáhání svalů na nohou při zachování sportovně-výkonnostního stylu jízdy. „Řada testů prokázala, že technologie Bio-Logic výrazně zmírňuje rizika, která ohrožují kolenní kloub. Prevence nezačíná v okamžiku, kdy si připneme lyže, ale již během jejich konstrukce a navrhování,“ potvrzuje Dr. Jürgen Eichhorn, mezinárodně uznávaný specialista na kolenní klouby.


Bio-Logic Stance (Postavení nohy)

Systém tvořený lyží a vázáním byl v konceptu Bio-Logic přizpůsoben tak, že je oblast prstů na noze umístěna mírně výš než pata. Tato úprava výšky je v řádu několika milimetrů, ale má zásadní důsledky: především podporuje lepší přenos síly při vjezdu do oblouku. Ještě větší význam má druhý účinek: zlepšená dynamická poloha s optimalizovanými úhly ohybu kolene. Důsledkem je efektivnější ovládání lyží, z něhož má lyžařka větší požitek a přitom se méně unaví. Dochází k silnější aktivaci stehenních svalů, což aktivně chrání pohybový aparát kolena před zraněním.Bio-Logic – Geometry (Geometrie)

Modely lyží konceptu Bio-Logic mají speciálně upravené krojení. To je v oblasti před vázáním navrženo na menší poloměr oblouku než v oblasti za ním. Tento tvar umožňuje snadný a rychlý nájezd do oblouku. „Mírnější“ krojení v zadní části částečně eliminuje škodlivé síly vznikající při výjezdu z oblouku. Snadné zahájení oblouku společně se uvolněným ukončením oblouku dodává jízdě harmonii a přesnost. Výsledkem je lepší zážitek z lyžování při menší fyzické námaze.Bio-Logic – Flex (Harmonický průhyb)

Systém lyžařského vázání zkonstruovaný pro lyže s šířkou pod patou do 70 mm. Hlavní předností tohoto systému je naprosto precizní přenos lyžařových povelů do lyže a maximální stabilita při vysokých rychlostech.