Speedwall

Speedwall

   Závodění je věcí sportovního ducha. Čas a úspěch se měří v setinách sekundy a rozhodujícím faktorem pro dosažení převahy může být efektivní  využití  všech materiálních zdrojů. Technologie SPEEDWALL je toho důkazem.

 Lyže se skluznicí na bocích – to vše už tu bylo, ale firma Völkl oprášila toto historické technické řešení a za pomoci moderních technologií ji postavila  na  vyšší úroveň - SPEEDWALL. Základem bylo měření, z něhož vyplynulo, že při obloucích ve vyšších rychlostech má skluznice lyže kratší dobu  kontakt  se  sněhem než oblast bočnice a hrany. 

 Z této skutečnosti těží nové technické řešení poprvé u dvou modelů řady Racetiger. Konstruktéři přistoupili k boku lyže jako k pokračování povrchu, který při jízdě klouže po sněhu. Proto je bok lyže vyroben z vlastní kompozitní slinutiny, která má stejné kluzné vlastnosti jako skluznice. U konstrukce lyže SPEEDWALL je možné boky lyže ošetřovat a upravovat stejnými nástroji a postupy jako skluznice. Lyže proto při jízdě po hranách neztrácí svou rychlost.