Progressive technology

Progressive technology


Progressive technology

Na dobrých lyžích nebudete automaticky lépe lyžovat – ale dobré lyže Vám rychleji pomůžou naučit se lépe lyžovat. Lyže s technologií PROGRESSive porostou s Vašimi pokroky. 

High-tech technologie nemusí být výhradně doménou nejvyšších modelových řad. Technologie PROGRESSive byla vyvinuta s ohledem na tuto skutečnost. Orientuje se na rekreační a příležitostné lyžaře, kteří preferují účinnost, funkčnost a kvalitu hodnou prémiové značky. Modely lyží Völkl s technologií PROGRESSive jsou určeny pro ambiciózní nováčky. Jsou snadno ovladatelné, stabilní a odpustí drobné jezdecké chyby.


A to není všechno. Modely s technologií PROGRESSive jsou zkonstruovány tak, aby jejich výkonnost rostla společně s vzrůstajícími lyžařskými dovednostmi svého majitele. Technologie PROGRESSive využívají následující modely: SENSOR 1, ATTIVA CIELO a UNLIMITED AC.


1.PROGRESSive - pata


Základním konstrukčním prvkem je proměnný průřez lyže v zadní části – u hran je průřez lyže vyšší, směrem k podélné ose pak materiálu ubývá. Tím je zaručena vyšší pružnost zadní části lyže, která lyžaři mimořádně usnadňuje ukončení oblouku, jednu z technicky nejnáročnějších fází sjezdového lyžování.Lyže s PROGRESSive technologií není při výjezdu z oblouku tak agresivní, u lyžaře proto nedojde k výraznému porušení předozadní rovnováhy (tak zvanému „sednutí na zadek“), která má zásadní vliv na udržení ideálního, tudíž nejméně namáhavého, lyžařského postoje. Díky tomu je možné elegantně vykrajovat oblouky s minimální námahou.2.PROGRESSive - špička


Přesně vypočítaný a navržený tvar lyže v oblasti špičky jí dává možnost měnit svou charakteristiku v závislosti na lyžařově jízdním stylu. Díky tomu mají lyže s technologií PROGRESSive proměnnou délku kontaktu hrany se sněhem. Při pomalé jízdě a malých náklonech je kontaktní plocha kratší, čímž výrazně napomáhá snadnému ovládání lyží. Se zvyšující se rychlostí a většími náklony se prodlužuje kontaktní plocha hrany lyže se sněhem. Je tak možné se do lyže více „opřít“. Při rychlejší jízdě jsou proto lyže stabilnější a snáze se ovládají