Power switch

Technologie Power Switch

   Díky mechanismu POWER SWITCH TECHNOLOGY mohou nyní lyžaři sami velice snadno měnit charakteristiky svých lyží. Na výběr mají ze třech úrovní tuhosti: cruise, dynamic a power, přepnutí mezi jednotlivými módy probíhá prostým pootočením regulačního prvku na patce lyže. To znamená, že ke zdolání všech nástrah neustále se měnícího horského terénu, stačí jeden jediný pár lyží, které rovněž bude možné přizpůsobit vlastním schopnostem a dovednostem lyžaře. Je možné volit mezi měkkým módem lyží-cruise, vyrovnaným nastavením pro carving-dynamic a temperamentním závodním naladěním-power. K nastavení není potřeba žádný adaptér ani nářadí. Efekt je okamžitě patrný a všimnou si jej i lyžaři, kteří nepatří mezi profesionály.


Jak to funguje:

Na zadní části lyže je umístěno regulační kolečko, pomocí kterého lze buď uvolnit nebo předepnout dvě uhlíkové tyče umístěné v ladících aramidových tubách uvnitř lyže. Úroveň předepnutí působí jak na tvrdost tak i na ohyb lyže – což jsou dva parametry, které mají rozhodující vliv na její charakteristiku. Vzhledem k tomu, že přepínací mechanismus je zabudován do uzavřené konstrukce lyže, poskytuje bezchybnou dlouhodobou funkčnost i v extrémních podmínkách a v případě soustavného používání.


Režim Cruise

V tomto režimu nejsou uhlíkové tyče ve svých vodících tubusech předepnuty, díky čemuž má lyže snadný a volný podélný průhyb. To umožňuje snadné ovládání na měkkém povrchu a pohodlnou jízdu, a to i v boulích nebo hlubokém sněhu.

Režim Dynamic

Nastavení „dynamic“ aktivuje systém s 50% předepnutím uhlíkových tyčí. Tento režim nabízí vyrovnanou kombinaci dynamických charakteristik lyže s odpovídající tuhostí podélného průhybu, proto je ideální pro dynamický styl lyžování a měnící se podmínky při jízdě na různých površích.

Režim Power

Režim power je nejtvrdší nastavení. Tuhost i flexe lyže odpovídá agresivnímu stylu jízdy. Při tomto nastavení tuhosti poskytují lyže maximální stabilitu na tvrdých, ledem pokrytých svazích při vysokých rychlostech.