Technologie sjezdových lyží Fischer


Technologie Fischer - Air Carbon

Air Carbon

Tento špičkový materiál z leteckého průmyslu je mimořádně lehký a přesto extrémně pevný. Zaručuje snadné ovládání a nejlepší možnou výkonnost lyže.
Technologie Fischer - Air Carbon Chassis


Air Carbon Chassis

Konstrukce Chassis s karbonovými vlákny, úspěšně používaná v leteckém průmyslu a ve formuli 1. Vynikající torzní vlastnosti šetří sílu a umožňují lyžování bez větší únavy.
Technolgie Fischer - Air Carbon Ti

Air Carbon Ti

Tento špičkový materiál z leteckého průmyslu je mimořádně lehký a přesto extrémně pevný. Používá se mimo jiné u závodních lyží ve spojení s titaniem a zaručuje snadné ovládání a nejlepší možnou výkonnost lyže.
Technologie Fischer - Air Carbon Ti Chassis

Air Carbon Ti Chassis

Konstrukce Chassis s karbonovými vlákny, úspěšně používaná v leteckém průmyslu a ve formuli 1. Vynikající torzní vlastnosti šetří sílu a umožňují lyžování bez větší únavy. Ve variantě "Ti" nevíc zesílené titanalovou vložkou.
Technologie Fischer - Air Core

Air Core

Jádro lyže s 80% podílem vzduchu. Extrémně lehká patentovaná technologie Fischer, používaná v leteckém průmyslu, která zajišťuje odolnost proti zkrutu a zlomení.
Technologie Fischer - Air Power


Air Power

Materiál jádra lyže má menší hustotu. Snížená hmotnost lyže umožňuje snadné ovládání lyží a lyžování s menším vynaložením sil.
Technologie Fischer - Air Tec


Air Tec

Frézované dřevěné jádro šetří cca 15% váhy a zároveň poskytuje větší stabilitu.
technologie fischer - air channel

Airchannel

Vzduchové kanálky v dřevěném jádru se skelnými vlákny pro výrazné snížení váhy oproti sendviči při zachování odolnosti proti zlomení, optim. rozložení plošného tlaku.
Technologie Fischer - Binding Mountain Point


Binding Mounting Point

Předsunuté montážní místo pro vázání, které umožňuje snadnější točení a šetří síly při lyžování.
Technologie Fischer - Carbon Fiber


Carbon Fibre

Speciální síť z karbonových vláken s nejlepšími torzními vlastnostmi a současně vyváženým průběhem tuhosti.
Technologie Fischer - Ceradur


Carbon Tech

Speciální síť z karbonových vláken s nejlepšími torzními vlastnostmi a současně s vyváženou pevností.
Technologie Fischer - Composite Frame

Composite Frame

Samonosná skeletová konstrukce přenáší sílu na obě hrany. Lyže vykazují v každé situaci optimální jízdní vlastnosti.technologie fischer - system dual radius

Dual Radius System

Použití rozdílných rádiusů na špičce a konci lyže zajišťuje rychlejší zahájení oblouku. Díky menšímu poloměru na špičce reaguje lyže velice bezprostředně. Větší rádius na koncích lyže zajišťuje vynikající výkonnost při dlouhém i krátkém oblouku. Systém Dual Radius v kombinaci s konstrukcí Sandwich Sidewall je základem perfektních vysoce výkonných modelů řady Progressor.Technologie Fischer - Dynamic Grip ControlDynamic Grip Control

Pro perfektní výkon lyží na sjezdovce a radost z kontrolované jízdy hraje hlavní roli prvotřídní grip. Firma Fischer proto v rámci výzkumné práce vyvinula technologii Dynamic Grip Control. Tento inteligentní systém se automaticky přizpůsobuje rozmanitým podmínkám terénu a sněhu. Optimální torzní pevnost ve střední části lyže a trojnásobné podélně vyříznuté klínky na špičce a na patě lyže s vložkami z elastomeru zajišťují okamžitý a plynulý přenos síly na hrany. A to od začátku oblouku až do jeho konce. Při sportovním výkonu znamená větší grip současně lepší kontrolu.


Technologie Fischer - Edge 2 Ceradur


Edge 2 Edge Ceradur

Samonosná skořepinová konstrukce přenáší sílu na obě hrany. Lyže vykazuje v každé situaci optimální jízdní vlastnosti.
Technologie Fischer - Fiber Tech


Fibertech

Speciální síť ze skelných vláken s harmonickými ohybovými vlastnostmi. Lyže je výjimečná velmi dobrými jízdními vlastnostmi v obloucích.
Technologie Fischer - Flow Flex

Flowflex

Speciální vázání umožňuje naprosto volné prohýbání lyže. To znamená stálý kontakt lyže se sjezdovkou a lepší přenos síly na hrany.


technologie fischer - flow flex vision


Flowflex Vision

Naprosto volné prohýbání lyže bez ztráty ovládání. Flowflex Vision zaručuje lepší výkonnost. O 50% lehčí, než řada Unisex.
technologie fischer - frequency tuning inside


Frequency Tuning Inside

Stabilizační systém se speciální strukturou uvnitř a na povrchu lyže umožňuje neobyčejně klidnou jízdu a podporuje dynamiku lyží.

Technologie Fischer - FT Frame


FT Frame

Na šesti charakteristických oscilačních místech je materiál lyže zhuštěn. Toto zhuštění eliminuje nežádoucí kmitání a lyže jede výrazně klidněji.

Technologie Fischer - Fuma Air Core

Fuma Air Core

Tato technologie geniálně spojuje extrémně lehké dřevo FUMA a legendární technologii Air Core firmy Fischer. Speciální sendvičová konstrukce a značné snížení váhy dají na túře každému křídla. Díky sendvičové konstrukci jsou lyže velmi pevné v krutu a stabilní - lehké při výstupu, stabilní a výkonné.Technologie Fischer - Glass Fibre Chassis

GlassFibre Chassis

Superlehké šasi díky speciální komorové konstrukci. Umožňuje velmi snadnou manipulaci s lyžemi s menším vynaložením síly.


Technologie Fischer - Hole Ski

Hole Ski

Snížený moment setrvačnosti díky menší hmotnosti na špičce a na konci lyže pro lepší vibrační vlastnosti, optimalizovanou klidnou jízdu, lepší točivost a ovladatelnost.


Technologie Fischer - Hybrid Tech 1


Hybrid Tech 1

Karbonový profil je spojen s dřevěným dílem. Výsledkem jsou vynikající univerzální jízdní vlastnosti a snížená hmotnost lyží.
Technologie Fischer - Hybrid Tech 2

Hybrid Tech 2

Nová konstrukce Hybrid Tech2 sjednocuje všechny požadavky na sportovní dámské lyže: malou váhu, perfektní pohyb po hranách a vysokou dynamiku. Hybrid znamená spojení dvou věcí. Hybrid Tech při stavbě lyží znamená použití dřevěného jádra ve spojení s profily z karbonového vlákna. Přitom se slučují pozitivní vlastnosti dřevěného jádra, jako jsou životnost a dynamika, s pozitivními vlastnostmi karbonových profilů, jako jsou torzní pevnost a redukce váhy.


Technologie Fischer - I Beam

I-Beam

Nová technologie I-Beam splňuje oba nejdůležitější požadavky, které jsou kladeny na freeridové lyže - nízkou váhu a stabilitu. To se podařilo, protože vyfrézované drážky v dřevěném jádru výrazně snižují váhu lyží, zatímco speciálně zkonstruované karbonové I-profily, vložené do dřevěného jádra, zajišťují vysokou stabilitu. Výsledkem jsou lyže, které díky své stabilní konstrukci hravě hravě zvládnou splnit všechny požadavky jízdy ve volném terénu. Navíc nízká hmotnost zaručuje optimální ovládání.


Technologie Fischer - Optimized Edge Reinforcement

Optimized Edge Reinforcement

Titanalové pláty v místě vázání zabraňují promáčknutí hrany při nárazu. Silnější profil hrany kromě toho chrání před rychlým opotřebením.

Technologie Fischer - Plasma Edge

Plasma Edge

Díky zvláštnímu způsobu tvrzení jsou hrany Plasma Edge nejtvrdšími hranami na světě! Poskytují větší jistotu při lyžování v jakékoliv rychlosti, zvláště pak na extrémně tvrdých a ledových sjezdovkách.


Power Cap

Konstrukce se skelnými vlákny, která vylepšuje povrch lyže a zvyšuje odolnost při nárazu.


Power Core

Variabilní kombinace dřevěných jader a vysoce hodnotných materiálů umožňuje výrobu perfektních lyží pro nejrůznější použití.


Technologie-Fischer-Power-Frame

Power Vacuum

Nejnovější materiály a vysoce kvalitní dřevěná jádra, zpracovaná zcela homogenně a bez pnutí. Lamináty jdou od jedné hrany ke druhé.