Lyžařské bežecké oblasti Buková hora - Suchý vrch, Jeřáb, Dlouhoňovice

Lyžařské středisko Buková hora - Suchý vrch - Orlické hory

Nadmořská výška: 450 - 950 m n. m.

Orlicko a běžecké lyžování - to je takřka ideální spojení.

Každý příznivec běžek zde nalezne vše, co může očekávat k uspokojení svých sportovních přání.

Na své si zde přijdou zejména milovníci ideálně upravených běžeckých stop
a to jak pro klasické lyžování, tak i pro bruslení.Lyžařská běžecká oblast Buková hora – Suchý vrch

V nejjižnější části Orlických hor se nachází Lyžařská běžecká oblast Buková hora – Suchý vrch. Zde je strojově upravován nejmodernější technikou jak hřeben z Českých Petrovic přes Mladkov, Suchý vrch, Červenovodské sedlo a Čenkovice do Štítů, tak několik okruhů okolo Čenkovic a Suchého vrchu, vše v celkové délce přesahující 65 km tratí. Velkou výhodou této oblasti je velmi dobrá přístupnost jak auty, tak vlakem.

Doporučenými výchozími místy jsou České Petrovice ( Sport areál ), Mladkov (žel.stanice), Jamné nad Orlicí , Červenovodské sedlo ( silnice I/11), Čenkovice, Hoblovna, Valteřice ( u hájovny) a Štíty ( žel.stanice). Parkovací možnosti jsou nejlepší na centrálním parkovišti v Čenkovicích, omezené možnosti jsou na Červenovodském sedlem, Suchém vrchu, v Českých Petrovicích, ve Štítech, v Mladkově a v Jamném nad Orlicí. Do vybudování parkoviště je velmi omezená možnost parkování na Hoblovně.

Stravovací možnosti se nacházejí jak na celé hřebenové trase, tak i v některých výchozích místech, např. Jamné nad Orlicí, Lichkov, Orličky a Čenkovice. V provozu jsou i bufety na Suchém vrchu a na Červenovodském sedle, kde se zároveň nachází i informační středisko.

Lyžařská běžecká oblast Jeřáb

K novější nabídce strojově upravovaných lyžařských stop patří 26 km rolbou zajištěných tras v oblasti Jeřábu, který se nachází mezi městem Králíky a obcí Červená Voda ve východní části Orlicka. Také zde je výhodou velmi dobrá dopravní dostupnost a zejména příznivci klidných výletů v nádherné přírodě si zde přijdou na své.

Výchozími místy jsou Šanov ( místní část obce Červená Voda), Hedeč nebo Horní Orlice ( podle sněhových podmínek) a Sv.Trojice, případně Severomoravská chata. Parkovací možnosti jsou ve výchozích místech omezené.

Stravovací možnosti jsou nabízeny jak v Šanově, tak v Červené Vodě a na Hedeči. Stravování poskytuje i Severomoravská chata.

Lyžařská běžecká oblast Dlouhoňovice

V nabídce lyžařských běžeckých oblastí Orlicka jde o tzv.příměstskou oblast nacházející se v území mezi městy Žamberk a Letohrad se začátkem strojově upravovaných stop ve Ski areálu Dlouhoňovice. Oblast je velmi dobře dopravně dostupná a v případě dobrých sněhových podmínek nabízí až 20 km strojově upravených stop.

Stravovací možnosti se nabízejí jak v obci Dlouhoňovice, tak v obou větších městech.

Buková hora - Suchý vrch - umístění na mapě

Aktuální stav střediska mimo provoz
Sněhové zpravodajství
Na sjezdovkách:- - - cm
Mimo sjezdovky:- cm
Typ sněhu:-
Počasí - 05. 4. 2011 v 7:00

-

Teplota: -°C

Kontakt

Buková hora - Suchý vrch

Sdružení obcí Orlicko


Email:   info@orlicko.cz
www:   www.orlicko.cz
Tel.:   +420 465 612 946