Skiareál Aldrov - Vítkovice v Krkonoších

Lyžařské středisko Vítkovice - Krkonoše

Nadmořská výška: 733 - 765 m n. m.

Vítkovice v Krkonoších leží v průměrné nadmořské výšce 683 m n. m. ve východní části Libereckého kraje.

Dominantou obce je Kotel v nadmořské výšce 1435 m n. m. Lyžařské středisko Vítkovice nabízí výborné sněhové podmínky pro sjezdové lyžování všech věkových kategorií i (od dětských vleků po profesionální snowpark). Samozřejmostí jsou upravované běžecké tratě v celkové délce přes 33km s napojením na Krkonošskou magistrálu.

Areály Aldrov, Vurmovka a Janova Hora nabízejí návštěvníkům veškeré technické zázemí:
restaurace, občerstvení, sociální zařízení, skiservisy, půjčovny, lyžařské a snowboardové školy, stanici Horské služby s ošetřovnou.

Kvalita tratí je zajištěna denní úpravou a technickým zasněžováním. Lyžařům je k dispozici 6 vleků a 1 čtyřsedačková lanová dráha "Prezidentský expres". Večerní lyžování na Aldrově a Janově hoře 3-4x v týdnu.Při zakoupení denní a vícedenní jízdenky typu GOLDEN PASS je možné lyžovat v areálech Aldrov a Vurmovka.

Snowpark evropských parametrů ve Vítkovicích není pouze kvalitní snowpark, ale slouží také jako výukové středisko mladých sportů jako je freestyle snowboarding a freeskiing, jehož hlavním cílem je zvyšování povědomí a úrovně sportů v tomto segmentu. Vlastní vlek, každodenní údržba, závody, kempy a hlavně kvalitní pojezd. www.freestylearea.euParkování v obci ZDARMA.Sleva 10% na denní a vícedenní jízdné pro držitele studentských karet ISIC Spolupráce s projektem KRKONOŠE regioncard.cz kde se dočkáte mnoha slev a výhod ve Vítkovicích a okolí.

Na Janově Hoře se nachází Farma Hucul, která pořádá vyjížďky na koních po horách, v zimních měsících na saních.

Skiareál Aldrov byl a stále je domovským lyžařským areálem Šárky Záhrobské - juniorské mistryně světa ve slalomu 2005 a mistryně světa ve slalomu z Aare 2007. Jako malá zde trénovala a vyrůstala k vrcholovým výkonům ve světových pohárech. Minulý rok zde Šárka Záhrobská pokřtila jednu ze tří sjezdovek, kterou jsme po ní pojmenovali.

Aktuální stav střediska v provozu
Provozní doba:8:00 - 16:00
Noční lyžování: v provozu
Provozní doba: 18.00 - 21.00
středa, pátek, sobota
Sněhové zpravodajství
Na sjezdovkách:30 - 50 cm
Mimo sjezdovky:5 cm
Typ sněhu:technický
Počasí - 26. 2. 2014 v 7:00

polojasno

Teplota: -1°C

Kontakt

Vítkovice

Služby Vítkovice, s.r.o., 512 38 Vítkovice v Krkonoších


Email:   obec@vitkovicevkrk.cz
  info@skialdrov.cz
www:   www.skialdrov.cz
  www.vitkovicevkrk.cz
Tel.:   +420 481 582 925
  481 582 730
Fax:   +420 481 382 539

...