Ski areál Ještěd

Lyžařské středisko Ještěd - Ještědský hřbet

Nadmořská výška: 540 - 1000 m n. m.

Ski areál Ještěd je moderní lyžařské středisko v dosahu liberecké městské dopravy s vynikající dopravní dostupností. (Český Innsbruck). Lyžařské středisko na Ještědu ležící v nadmořské výšce 540 - 1000 m je pravděpodobně nejpřístupnějším areálem v celých Čechách. V areálu jsou 2 čtyřsedačkové lanovky, 1 dvousedačková, 1 kabinová lanovka na vrchol Ještědu a 6 lyžařských vleků. Je jedním z nejmodernějších areálů v ČR. Pětihvězdičkové středisko dle hodnocení SPLV. Umístění na 3. místě mezi českými areály dle analýzy SWOT pro rok 2009. Má za sebou infrastrukturu velkého města včetně dobré dopravní dostupnosti jak vlastní dopravou, tak i prostřednictvím městské dopravy jezdící přímo k branám areálu. Návštěvníci mohou pohodlně zaparkovat na z jedné poloviny krytém centrálním parkovišti s dostatečnou kapacitou, nebo využít některou z dalších odstavných ploch v areálu samozřejmě zdarma. Ski areál nabízí sjezdovky všech stupňů obtížností od náročných na severní straně až po lehké na prosluněné jižní straně. V areálu je v provozu sjezdovka F10 pro večerní lyžování. Pro začátečníky je k dispozici cvičiště Bucharka, další cvičná plocha je přímo u konečné tramvaje. Nejmenší návštěvníci naleznou v areálu dětské lyžařské hřiště s mnoha zimními atrakcemi a pro rodiče malých návštěvníků nabízíme rovněž možnost využít službu hlídání dětí přímo v areálu. Na našich webových stránkách máme novou interaktivní mapu, která detailně popisuje celý areál. Areál je osazen čtyřmi webovými kamerami v HD rozlišení, které právě v této mapě můžou návštěvníkovi ihned zprostředkovat co se právě na sjezdovkách děje a jak vypadá jejich provoz. Další novinkou jsou nové odbavovací brány na lanových drahách Černý vrch a Skalka, které jsou osazeny LED obrazovkami, které určitě zlepší informovanost lyžařů. Tuto novinku vlastní pouze deset nejlepších areálů v České republice. Samozřejmostí je rovněž kvalitní občerstvení ať už na každé sjezdovce, nebo v centrální samoobslužné restauraci se sociálním zázemím. Návštěvníci mohou rovněž využít některou ze dvou úschoven zavazadel nacházejících přímo u dolních stanic lanových drah Skalka a F 10.

Novinky pro letošní sezonu:
Děti do 120 cm lyžují ZDARMA. Děti do 150 cm v doprovodu jednoho z rodičů za 100,- . Večerní lyžování v doprovodu jednoho z rodičů za 1/2 ceny.

Na cvičišti Centrál máme připraven nový dětský park s atrakcemi.

Snowpark na Pláních v této sezoně nabídne ještě větší počet skoků a překážek.

Rozšířili jsme počet on - line kamer.

Návštěvníkům nabízíme ubytování přímo v centru lyžařského střediska a to v budově u čtyřsedačkové lanovky na Černý vrch.

Další novinkou jsou úschovny zavazadel na Skalce a na F 10.

Náš areál je ideální jak pro začínající lyžaře, tak i pro ty náročnější, kteří mají rádi trošku adrenalin. O tom vypovídá i nabídka sjezdových tratí, od modré až po černou sjezdovku Slalomák.

Těšíme se na Vaši návštěvu v sezóně 2013/2014. Uděláme všechno pro to, aby se Vám u nás líbilo a abyste se k nám rádi vraceli. SAJ, a.s.

Ještěd - umístění na mapě

Aktuální stav střediska v provozu
Provozní doba:08:30 - 16:00
Noční lyžování: v provozu
Provozní doba: 18:00 - 21:00
F10
Sněhové zpravodajství
Na sjezdovkách:25 - 40 cm
Mimo sjezdovky:5 cm
Typ sněhu:technický
Počasí - 26. 2. 2014 v 7:00

polojasno

Teplota: 0°C

Kontakt

Ještěd

Sportovní areál Ještěd, a.s., Jablonecká 41, 460 01 Liberec 5


Email:   info@skijested.cz
www:   www.skijested.cz
Tel.:   +420 737 222 499
Fax:   +420 485 151 924