Skiareály Soláň

Lyžařské středisko Soláň-Sedlo - Beskydy

Nadmořská výška: 810 m n. m.

Skiareál Soláň-sedlo se nachází v nadmořské výšce 700 - 850 m.n.m a nabízí kvalitní lyžování v malebném prostředí Valašska. Pro letošní sezónu přichází změna v  propojení areálu Soláň-sedlo a Soláň-vrchol. Každý z těchto areálu od letošní sezóny funguje odděleně a jízdenky platí vždy jen v daném areálu, kde si je zakoupíte. Pouze u lyžařských výcviků lze po dohodě tyto jízdenky zkombinovat.

Areál Soláň - sedlo disponuje dvěma vleky, pojízdným kobercem, dětským lanem a sjezdovkami určenými spíše rodinám s dětmi a méně náročným lyžařům. Tratě jsou rovněž uměle zasněžovány a upravovány. Na dvou sjezdovkách je možnost občerstvení, část sjezdovky ,,Sever" je vyhrazena pro snowpark. V areálu každý pátek od 18 do 21 hodin večerní lyžování. V areálu funguje lyžařská škola a Snow academy, skiservis a půjčovna lyží. Areál nabízí čtyři moderní dětská hřiště s originálním vybavením.

Lyžařská škola kromě obvyklých služeb nabízí ,,víkendové školičky" pro nejmenší, hlídání dětí, výuku carvingového lyžování a spoustu akcí během lyžařské sezóny - testování lyží, netradiční závody pro celou rodinu i zábavné soutěže pro děti.

Novinky 2012/2013
- Nový bufet s vnitřním posezením v areálu Soláň-sedlo. Nové sociální zařízení v horní části areálu v blízkosti dětských vleků.
- atrakce pro děti - Soliho týpí, vyhřívaný stan, kde si děti můžou jak hrát tak odpočívat
- Rodinné jízdné - v případě zakoupení jednodenních permanentek pro 2 dospělé a 2 děti je cena 800Kč a v případě zakoupení jednodenních permanentek pro 2dospělé a 1dítě nebo 2děti a 1dospělého je cena 650Kč
- Slevy pro seniory - osoby narozené v roce 1951 a dříve mají nárok na zlevněné jízdné
- Úprava hranice pro dětské jízdné
- Postava medvídka Soliho každý víkend v areálu Soláň-sedlo - soutěže a hry pro děti
- akceptace karet ISIC, IYTC, ITIC - výrazné slevy nejen pro studenty- pravidelné pořádání akcí pro všechny věkové kategorie (testování lyží, rodinné závody, zábavné akce - např. Milka Funpark 2.-3.3.2013)

Soláň-Sedlo - umístění na mapě

Aktuální stav střediska mimo provoz
Sněhové zpravodajství
Na sjezdovkách:10 - 20 cm
Mimo sjezdovky:0 cm
Typ sněhu:technický
Počasí - 22. 2. 2014 v 7:00

oblačno

Teplota: -°C

Kontakt

Soláň-Sedlo

Soláň 186, 756 62 Hutisko-Solanec


Email:   krenek@solansedlo.cz
www:   -
Tel.:   +420 724 714 276
Fax:   -