Ski Areál Řeka

Lyžařské středisko Řeka - Beskydy

Nadmořská výška: 560 - 950 m n. m.

Ski areál Řeka odjakživa patří k nejoblíbenějším lyžařským střediskům v Beskydech a to díky své všestrannosti a výborné dostupnosti. Z Třince, Frýdku Místku a Českého Těšína trvá cesta 20 minut, z Havířova a Karviné 25 minut, z Ostravy pak 35 minut.

Všechny tři vleky jsou v provozu denně 9-16hod, na modré sjezdovce pak každý den mimo pondělí večerní lyžování 17-21hod.

Maximální vyžití u nás najdou jak rodiny s dětmi na modré sjezdovce, tak i vyspělí lyžaři na červené sjezdovce. Obě sjezdovky mají svá Beskydská NEJ: červená je nejdelší sjezdovkou v Beskydech a zároveň má nejvetší převýšení. Modrá je zase nejširší. Malé dětičky mají svůj bezpečný prostor v dětském ráji s mini vlečkem. Všechny sjezdovky jsou uměle zasněžovány a každodenně upravovány rolbou s navijákem. Sezón a u nás trvá od prosince do března, někdy i dubna.

Vyznavači freeride při dostatku přírodního sněhu jistě ocení nekonečné možnosti ježdění v panenském sněhu v okolí červené sjezdovky.

Červená sjezdovka začíná na hřebenu v nadmořské výšce 950 m n.m. a v délce cca 1350 m klesá o 390m k dolní stanici vleku. Moderní T-bar vlek značky Doppelmayr jako jeden z mála vleků v Beskydech vede z údolí (cesta, parkoviště) až na hřeben, takže ho mohou využít i běžkaři. Z horní stanice se návštěvníkům nabízejí krásné výhledy na okolní hory Těšínských Beskyd a Polských Beskyd. Průměrný sklon sjezdovky však přesahuje 30° což ji řadí k těm obtížnějším. Ve vzdálenosti 50m od dolní stanice je vysokokapacitní parkoviště.

Modrá sjezdovka má mírný sklon a proto je rájem pro rodinné lyžování s dětmi, pro vyznavače carvingu a funcarvingu . Celá sjezdovka je osvětlena a nabízí večerní lyžování (pondělí - neděle). Z modré sjezdovky je nádherný výhled do údolí směrem na těšínsko.

Jako doplňkové služby vám pro tuto sezónu nabízíme teplé a studené občerstvení, venkovní a vnitřní posezení u krbu. Půjčovnu lyží a snowbaordů, lyžařskou/snowboardovou školu a školku.

Řeka - umístění na mapě

Aktuální stav střediska mimo provoz
Sněhové zpravodajství
Na sjezdovkách:- - - cm
Mimo sjezdovky:- cm
Typ sněhu:-
Počasí - 05. 4. 2011 v 7:00

-

Teplota: -°C

Kontakt

Řeka

Výstavní 132A, 70300 Ostrava


Email:   info@ski-reka.cz
www:   www.ski-reka.cz
Tel.:   +420 776 776 688
Fax:   -