Elan

1945-1955

Elan v nabídce eshopu

Sjezdové lyže Elan

Sjezdové hole Elan


Vše začalo znalostmi, vizí a ambicemi zakladatele firmy Elan Rudiho Finžgara, vášnivého skokana na lyžích. Formálně byla firma Elan založena 24.9.1945. V následujících letech se firma Elan účastní prvních výstav, otevírá první obchod a začíná exportovat lyže do Spojených států.


1995-2005


Pro firmu a značku Elan je toto nová éra. Revoluční technologií WaveFlexTM nastavila firma Elan ve vývoji lyžařského průmyslu nový milník. Svou reputaci firma Elan každou zimní sezónu potvrzuje inovací, originalitou a diverzitou. Naší vášní je vytvářet to nejdokonalejší lyžařské vybavení na světě, vyznačující se moderním designem, vynikajícími parametry a špičkovými výkony pro všechny typy lyžařů, ať už se jedná o soutěživé sportovce, rekreační lyžaře nebo začátečníky.


Sjezdové lyže Elan jsou dle svého zaměření rozděleny do kategorií:


Elan World Cup Race - řada závodních lyží FIS Race uspokojí náročné požadavky nejlepších závodníků, vynikajícíh lyžařů a technických lyžařů, kteří hledají lyže pro nejlepší výkony. Všechny modely Race sklízí úspěchy patentované technologie Wave FlexTM firmy Elan.


Elan WaveFlex Race - závodní řada lyží WaveFlexTM Race se může pochlubit dvěma převratnými technologickými vymoženostmi, technologií WaveFlexTM a systémem Fusio Race. Výborně spolupracují a závodním lyžařům zaručují maximální přilnavost a kontrolu nad lyžemi, a jsou zárukou neustáleho kontaktu se sněhem


Elan WaveFlex - řada lyží WaveFlex firmy Elan je nejúplnější a nejuniverzálnější lyží na trhu. Naleznete v ní multifunkční vybavení určené pro lyžování na sjezdovce a pro jakékoliv sněhové podmínky, které splňují pořadavky každého lyžaře.


Elan E/Flex - řada lyží E/Flex nasazuje novou laťku u lyžařského vybavení určeného pro středně pokročilé až pokročilé lyžaře.


Elan Summits - ať už se jedná o technologii ultra tenkého hliníkového profilu u freeridových modelů nebo o konstrukci Nomex lehkou jako peříčko u skialpinistických lyží, řada Summit je plná nejryzejších technologií.


Elan Freestyle - spojovacím článkem, který celou řadu freestylových lyží sjednocuje, je grafický koncept Game On, vytvořený a ručně namalovaný kalifornským umělcem říkajícím si The Pizz.


Elan Junior - pokud se chce dítě něco naučit, neexistuje žádný způsob, jak ho od toho odradit. A když si mladí lyžaří nasadí lyže z řady Junior, můžete si být jisti, že jejich lyžařské pokroky budou ohromné.


Elan Women - v řadě lyží Women naleznete u všech lyží technologií WaveFlexTM a Fusion, speciálně upravené pro ženy.Lyže Elan - z naší nabídky vybíráme: