Dynastar

Historie Dynastar spadá až do roku 1963. Její celá historie a následně výroba sjezdových lyží jsou trvale spojeny s prostředím nejvyšší hory Evropy - Mont Blancem. Toto sepětí s horami a lyžováním vždy přinášelo podněty pro samotnou konstrukci lyží, používané materiály a co nejlepší užitné vlastnosti lyží. Hlavním cílem Dynastaru je tak poskytnout lyžařům kvalitativně nejlepší a nejmodernější vybavení, které si nezakládá na designových výstřelcích nebo posledních módních a barevných kombinacích, ale na skutečnosti uspokojit především nároky lyžaře na svazích. Proto mají pověst lyží špičkových kvalit a konstrukcí. Přesvědčeni jsou o tom Julien Lizeroux, vítěz Světového poháru ve slalomu v roce 2010, a Aurélien Ducroz, který dosáhl prvenství ve Freeride World Tour 2009.


Segmenty kolekce lyží Dynastar:


SPEED

Nejvyšší závodní a sportovní řada. Lyže přímo odvozené od modelů používaných mnoha závodními esy ve Světovém poháru. Přesné, náročné, dokonalé. Vynikající na upravených tvrdých tratích. Letošní modely, patří k tomu nejvýkonnějšímu, co lze na celém lyžařském trhu nalézt. Tyto modely si s pojmy jako „závodní“ jen tak nehrají, přitom jsou v souladu s aktuálními trendy použitelné i pro volné ježdění. Nirvána bez omezení pro nejnáročnější a nejlepší jezdce.


CONTACT

Řada sportovních lyží pro širokou škálu sportovních jezdců. Přináší vysokou výkonnost v civilním provedení. Unikátní je široký rozsah charakteristik jednotlivých modelů – od sportovní slalomky přes vyváženou univerzálku pro rozšířený model blízký populární kategorii allmountain. Ideální portfolio lyží pro podmínky na našich horách.


BOOSTER

Lyže pro pohodáře řady „allmountain discovery“. Další příklad „přechodové kategorie“ mezi lyžemi top-charakteru (Contact) a vyloženými rekreačními (Driver). Zákazník: dobrý až středně pokročilý lyžař, hledá zábavu, požitek, pohybuje se takřka výlučně po upravených tratích. Rozšířené lyže znamenají širokou stabilní základnu, důraz je na utlumení lyží, snadnou rovnováhu a ovládání lyží. Snadné zahájení oblouku díky široké špičce, stabilita díky širokému středu, měkká (na konci zkosená resp. zaoblená) patka usnadňuje neagresivní závěr oblouku.


LEGEND


Dynastar byl vždycky spojován se špičkovými lyžemi do terénu, prašanu a vysokých hor. Kolekce těchto lyží vám dokáže zprostředkovat plnohodnotný pocit z terénu. Lyže jsou přirozené, plynulé, dobře ovladatelné ve všech podmínkách, umožňují lyžaři měnit techniku podle chuti. Twintipová patka inspirovaná freestylovými lyžemi, tuhost přizpůsobená jízdě na všech druzích sněhu.


6TH SENSE

Lyže mimořádně úspěšné na freestylových závodech. Twintipovým lyžím do parků a ramp se podařilo prorazit do oblasti, kde donedávna jednoznačně vládly snowboardy. Poměr snowboardistů a lyžařských freestylistů v parcích se vyrovnává. U mladých lidí jsou tyto lyže absolutně „in“.


ALTI

Lyže pro skialpinisty a vysokohorské využití jak při výstupech s pásy, tak při náročných sjezdech. Tato řada nabízí lyže jak pro vrcholový, tak pro amatérský skialpinismus. Speciální odlehčené konstrukce s kombinovanými jádry.


EXCLUSIVE

Skutečně exkluzivní dámské lyže. Místo výkladu o zásadních konstrukčních prvcích i příjemných drobnostech připomeňme, že Dynastar byl mezi vůbec prvními, kdo se začali problematikou lyžípro ženy zabývat. Dnes je nabízejí už všichni, ovšem náskok je náskok. Nejpočetnější řada Dynastaru obsahuje lyže lehčí, dobře točivé, snadno ovladatelné, ale také velmi výkonné a sportovní – stačí si vybrat. Logická nabídka pro každou lyžařku.


TEAM

Malé verze velkých modelů obsahující přesně dávkovanou kombinaci výkonnosti lyží pro dospělé a tolerantnosti vyžadovanou specificky dětského či mládežnického věku. Ač designově odpovídají vybraným modelům základních řad, jsou to pečlivě navržené svébytné lyže respektující osobnosti svých typických mladých uživatelů.