Technologie sjezdových lyží Elan


elan - fusionpro


FusionPro 

 • umožňuje dynamičtější výkon lyží s hrany na hranu, rychlejší vyjetí do oblouku a následnou akceleraci. Hrany jsou v zadní části lyží agresivnější.




rst technologie elan


RST

 • závodní technologie bočních hran. Vertikální boční hrany pro maximální přilnavost hran podél celé délky lyže a přímý přenos sil na hranu při vysokých rychlostech. Technologie, která se osvědčila při závodech Světového poháru je tou pravou volbou pro silové a agresivní lyžaře.




Response Frame

 • nová převratná konstrukce dřevěného jádra, vyrobena ze dvou druhů dřeva. Pevnější, tvrdší dřevo vytváří okolo měkčího, lehčího dřeva rám. Tvrdší dřevo podporuje přímý přenos sil na hranu a je připevněno k boční hraně ABS. Tvrdé dřevo horizontálně spojuje špičku a patku lyže a zaručuje tak optimální torzní stabilitu. Chrání lyže před poškozením a před nárazy. Měkčí dřevo snižuje hmotnost lyží a zaručuje jejich podélnou pružnost. Toto dřevěné jádro se používá u nových lyží řady SLX a GSX.

dual titanium - technologie elan


Dual Titanium

 • nad i pod dřevěné jádro jsou umístěny dvě vrstvy titanu. Reakce lyží se tak zvýší a pružnost lyže je pak typu progressive.




wave flex - technologie elan


WaveFlex

 • vytvořena pro pokročilé lyžaře, kteří dávají přednost kvalitní jízdě po sjezdovce, a kteří hledají při lyžování nové mezní zážitky. Revoluční konstrukce WaveFlex je nejnovější inovací firmy Elan . Tradiční konstrukce lyží nekombinuje měkkou pružnost, která je vhodná pro vykrajování oblouků a torzní pevnost, která je důležitá pro ovládání lyží při jízdě po hraně. Pokud chcete mít univerzální lyže jak na krátké, tak dlouhé oblouky, potřebujete obojí pružnou lyži s torzní pevností. 

mono titanium - technologie elan


Mono Titanium

 • na horní stranu dřevěného jádra je umístěna jedna vrstva titanu, výsledkem je lepší reakce lyží. Na bočních stranách zaručuje Mono Titanium dlouhou životnost původní pružnosti lyže.



shell core - technologie elan


Shell Core

 • zatěžované materiály jsou před výrobou lyží předem vytvarovány. Počet vrstev se tak sníží a díky tomu dochází k lepšímu přenosu sil. Výsledkem je konstrukce s velmi nízkou hmotností, která zaručuje lyžování bez námahy a snadnější, přímější nástup do oblouku.



corelock - technologie elan


Corelock

 • dřevěné jádro má tvar trojité kostry, která je "uzavřena" uvnitř lyže. Kostra je spojena s materiály určenými pro zatížení. Výsledkem je vynikající torzní stabilita a optimální přilnavost hran. Přitom si lyže s tímto jádrem zachovávají pružnost typu uniform, která zaručuje snadnou ovladatelnost lyží za jakýchkoli podmínek.


lithium - technologie elan


Lithium technologie

 • Lithium - materiál, který má na vyztužení lyží několik pozitivních vlivů. Lithium je kov s nejnižší hmotností a zároveň s nejvyšší odolností vůči vysokým teplotám, který člověk zná. Zařazením lithia se dosáhlo 4 vylepšení: vynikající přilnavost hran, vylepšené reakce lyží, konstantního profilu lyží, který se nemění podle různých teplot s sněhových podmínek, nižší hmotnost lyží.


fusion - technologie elan


Fusion systém

 • Fusion přináší energii vykládanou lyžaře tam, kde je to nejvíc potřeba: přímo do středu lyže. Díky tomu hrana drží téměř bez námahy a zatáčení je velmi plynulé.



laminované dřevěné jádro - technologie elan


Laminované dřevěné

 • jádro laminované dřevěné jádro od špičky po patku, speciálně tvarovaný pro každý model a délku lyží. Tím, že používáme různé typy dřeva, upravujeme tvrdost a pevnost lyží podle toho, k jakému použití jsou lyže určeny. Jádro s výbornou reakcí a s dlouhou životností, které si dlouho zachovává danou tvrdost a přenáší energii vykládanou lyžařem přímo na hrany.


ast - technologie elan


AST technologie bočních hran

 • Technologie AST kombinuje tři různé konstrukce bočních hran - vertikální (90 stupňů), zkosenou (60 stupňů) a boční hranu Monoblok. Je určena pro řady lyží zaměřené na vysoký výkon. Zaručuje dokonalou kombinaci přenosu sil od špičky po patku, od začátku nástupu do oblouku až po jeho vyjetí.



express - technologie elan


Express

 • patentovaný systém sloužící k ovládání vynaložené energie je navržen tak, aby přenášel energii vynaloženou lyžařem na lyže. ,,Pressure Bars,, vyrobené z elastomeru, přináší tlak na hrany. Výsledkem je zvýšená přilnavost hran a větší kontrola nad lyžemi v průběhu celého oblouku.



monoblock - technologie elan


Monoblock

 • unikátní technologie firmy Elan. Horní zatížené lamináty se v průběhu montování spojují se spodními zatíženými lamináty - výsledkem je samonosný monoblokový skelet kolem jádra, který optimalizuje přenos sil na hrany a zaručuje výbornou torzní stabilitu.



worldcup - technologie elan


World Cup

 • závodní konstrukce pro Světový pohár, kombinuje vertikální boční hrany a laminované dřevěné jádro umístěné po celé délce lyže; energie vynakládaná lyžaře je tak přenášena přímo z hrany na hranu. Tuto konstrukci naleznete u závodních lyží řady Race ( GSX WC, GSX, GS, SLX WC, SLX, SL) a u závodní řady lyží pro juniory Junior Race ( RCG, RCS, RCX).


double express - technologie elan


Double Express

 • tato technologie je používaná výhradně u závodních modelů. Překřížení ,,Pressure Bars,, sloužících k přenosu sil, v přední a zadní části integrované desky zaručuje zlepšenou torzní stabilitu. Určené pro agresivní lyžaře, kteří vyžadují zvýšenou přilnavost hran.



Fiberglass

 • výztuhy ze skelného vlákna jsou umístěny buď nad nebo pod dřevěným jádrem. Optimalizují pružnost lyží a zvyšují jejich torzní pevnost.

side wall - technologie elan


SideWall

 • konstrukce bočních hran se vyznačuje dřevěný jádrem po celé délce lyže, které je speciálně vytvarováno pro jednotlivé modely a délky. Spolu s bočními hranami ABS tato konstrukce lyžím zaručuje vyšší pružnost a zvýšený přenos sil z hrany na hranu.



railedge - technologie elan


RailEdge

 • technologie RailEdge chrání lyže před poškozením způsobeným jízdou po zábradlí. Umožňuje rovněž kontrolovanější slidování po zábradlí.




comprex - technologie elan


Comprex 

 • předtvarované dřevěné jádro je naplněno vzduchovými polštářky, které snižují jeho váhu. Tato technologie zároveň vylepšuje přenos sil v oblasti desky - výsledkem je tak snadnější zatáčení a delší životnost.



reflex - technologie elan


Reflex

 • boční vykrojené Reflex umožňuje lyžařkám provádět vykrajované oblouky bez námahy. Symetrický tvar lyží umožňuje kontrolované a harmonické zatáčení. Boční vykrojení Reflex navíc umožňuje umístit vázání do středu lyže - vynaložená energie se tak rozkládá rovnoměrně a nástup do oblouku i jeho vyjetí je pak snadnější.


fusion lady - technologie elan


Fusion Lady

 • protože ženy mají jinou stavbu těla a při lyžování jiný postoj než muži, je tento systém vázání s nízkou hmotností umístěn více vepředu, směrem ke špičkám lyží. Výsledkem je snadnější nástup do oblouku.



truelite - technologie elan


Truelite

 • dřevěné jádro s nízkou hmotností určené pro dámské modely je speciálně přizpůsobeno potřebám jednotlivých cílových skupin lyžařek.




dualite - technologie elan


Dualite 

 • živé jádro s nízkou hmotností, skládající se ze dvou materiálů.




monolite - technologie elan


Monolite

 • dřevěné jádro s unikátním, užším profilem; toto jádro má nízkou hmotnost a je značně flexibilní.




tmd - technologie elan


TMD

 • TMD je zbrusu nový, patentovaný systém firmy Elan pro rychlé montování vázání, s nízkou hmotností, navržený a určený k uspokojení požadavků rekreačních lyžařů.



pst - technologie elan


PST

 • konstrukce bočních hran pod oblastí desky, určená pro rekreační lyžaře. Tato konstrukce zaručuje snadnou ovladatelnost lyží.




synflex - technologie elan


Synflex

 • syntetické jádro, které je tvarováno po celé délce lyže z materiálů o různé hustotě. Výsledkem je optimální pružnost a nižší hmotnost - dokonalé lyže pro juniorské a příležitostné lyžaře.