Arrakis Žacléř - Prkenný Důl

Lyžařské středisko Žacléř - Krkonoše

Nadmořská výška: 570 - 830 m n. m.

Na nejvýchodnějším okraji Krkonoš leží město Žacléř. Lyžařský areál v Prkenném Dole /součást Žacléře/ se svými vleky a dlouhými prostornými sjezdovkami všech typů obtížnosti patří k areálům, kde si kvalitně zalyžují zkušení i začátečníci. Celkem 5 km sjezdovek obsluhují 3 vleky o délce 2x 1000 m a 1x 480m.
Středisko je vybaveno systémem technického zasněžování, každodenní úprava sjezdovek nejmodernější technikou je samozřejmostí. Přímo v areálu je půjčovna lyžařského vybavení, skiservis, lyžařská škola i školka. Dětské výukové hřiště je umístněno u pensionu Zelený Mlýn /www.zelenymlyn.com/, kde je i kvalitní ubytovaní, restaurace a sauna. U dojezdu sjezdovek je skibar s terasou a sociálním zařízením. V místě je bezplatné parkoviště. Pro snowboardisty je připraven nový snowpark.

Lyžování v Žacléři - Prkenném Dole patří k cenově nejvýhodnějším v Krkonoších. Velký výběr jízdného zaručí možnost nákupu skipasů přesně podle potřeb každého lyžaře. Vícedenní jízdné je zároveň výběrové, lyžař si může sám určit, které dny využije. Ceny jízdného se oproti minulé sezóně nemění.

V sobotu a neděli je v provozu skibus z Trutnova, který slouží v případě obsazenosti parkoviště u lyžařského areálu i pro dopravu lyžařů ze vzdálenějších parkovišť.

Aktuální informace ze střediska se záběry kamer najdou zájemci na stránkách areálu www.skizacler.com i na facebookovém profilu www.facebook.com/skizacler.

Krásná nedotčená příroda nabízí svá kouzla i vyznavačům běžeckého lyžování. Hlavním terénem je hřeben Rýchor s napojením na Krkonošskou lyžařskou cestu u Rýchorské boudy, v nedalekém Bobru je strojově upravován běžecký okruh.

V Prkenném Dole a Žacléři je dostatek restaurací, solná jeskyně, welness. Bowling, šipky a kulečník můžete využít v Pub&bowlingu Národní dům /www.arrakis-zacler.com/. Plavecký bazén, tenisovou halu, kino, společenské centrum a další možnosti k sportovnímu a kulturnímu využití najdou návštěvníci v 12 km vzdáleném Trutnově.

Návštěva Žacléře a Prkenného Dolu splní Vaše očekávání příjemné dovolené za velmi slušnou cenu.

Žacléř - umístění na mapě

Aktuální stav střediska v provozu
Provozní doba:09:00 - 16:00
Sněhové zpravodajství
Na sjezdovkách:10 - 40 cm
Mimo sjezdovky:0 cm
Typ sněhu:technický
Počasí - 24. 2. 2014 v 7:00

jasno

Teplota: -2°C

Kontakt

Žacléř

Arrakis s.r.o., Revoluční 264, 542 01 Žacléř


Email:   arrakis@tiscali.cz
www:   www.skizacler.com
  www.zelenymlyn.com
  www.arrakis-zacler.com
Tel.:   +420 499 776 555
Fax:   +420 499 776 555